Біографія

ПОПОВ ВІКТОР ВАСИЛЬОВИЧ, народився 7 лютого 1955 року у м. Карпінськ Свердловської області. Громадянин України.

Освіта вища: з 1973 по 1979 рік навчався у Харківському авіаційному інституті, спеціальність: двигунобудування, кваліфікація: інженер-механік.

У 2004 році отримав науковий ступінь «кандидат технічних наук» за спеціальністю технологія виробництва літальних апаратів, привласнений Вищою атестаційною комісією України, спеціалізованою вченою радою Національного аерокосмічного університету «ХАІ». З 2007 року обраний дійсним членом (академіком) Інженерної академії України з 2011 року є дійсним членом (академіком) Академії технологічних наук України 2013 року обраний членом - кореспондентом Міжнародної інженерної академії.

Трудова діяльність: з 1972 року по 1973 рік працював підземним електрослюсарем в шахтопрохідницькому управлінні №6 комбінату «Ровеньки-Анатрацит».

З 1979 року по 1999 рік – працював на ДП ХМЗ «ФЕД» інженером-випробувачем, заступником секретаря комсомольської організації, начальником бюро технічного контролю механічного цеху, замісником начальника механічного цеху, начальником механічного цеху, заступником головного інженера, начальником управління матеріально-технічного забезпечення, заступником генерального директора з питань матеріально-технічного забезпечення і комерції.

З 1999 року по сьогоднішній час – голова правління АТ «ФЕД».

У 2003 році указом Президента України отримав звання «Заслужений машинобудівник України»; у 2004 році нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України.Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України «за вагомий особистий внесок у розвиток авіабудування, сумлінну працю, високий професіоналізм»; за видатні заслуги у створенні нових конкурентоспроможній зразків вітчизняної техніки, нагороджений «Орденом за заслуги III ступеня та «Орденом за заслуги II ступеня»; у 2016 році присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки 2015 року. Почесний громадянин міста Дергачі та Дергачівського району.

Громадська робота: з квітня 2002 року по березень 2006 року – депутат Дергачівської районної ради.

Депутат Харківської обласної ради V скликання.

31 жовтня 2010 р. обраний депутатом Харківської обласної ради VI скликання.

25 жовтня 2015 р. обраний депутатом Харківської обласної ради VII скликання.

Член Постійної комісії Харківської обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону та міжнародного співробітництва.

У березні 2018 року склав із себе повноваження депутата Харківської обласної ради у зв’язку з призначенням на посаду Почесного консула Республіки Словаччина в Харківській, Полтавській та Сумській областях.