Цілі. Проєктна діяльність

Головна мета діяльності Почесного консульства - подальше зміцнення міжнародних зв’язків України і Словаччини, сприяння розвитку двосторонніх взаємовигідних відносин між країнами (виробничих, наукових, культурних, освітніх).

Слобожанщина, а це Харківська, Сумська та Полтавська області має сильний виробничий потенціал, це центр машинобудування, авіабудування і науки. Одним з пріоритетних напрямків є робота щодо переорієнтації промислових, машинобудівних підприємств трьох регіонів на європейський ринок.

Особливу увагу направлено на розвиток культурних зв'язків. Відносини між громадськістю Словаччини та України маємо зробити більш об’ємними, більш глибокими, більш дружніми у всіх сферах - від гуманітарних до економічних.

Пріоритети діяльності Почесного консульства:
 • зміцнення дружніх та партнерських стосунків між Словацькою Республікою та Україною;
 • розвиток економічних зв’язків, підтримка словацьких компаній в Україні та та українських компанії у Словаччині;
 • сприяння інтеграції України до ЄС;
 • популяризація Словацької Республіки;
 • підтримка земляцької спільноти

Проєктна діяльність

     У взаємодії з представниками муніципалітету м. Кошице (Словацька Республіка), з Департаментом міжнародного співробітництва Харківської міської  ради з початку 2020 р. Почесним Консульством Словаччини у м. Харків започаткований новий засіб діяльності, який направлений  на забезпечення  участі зацікавлених структур м. Харкова у розробці і реалізації спільних проєктів з міжнародними неприбутковими організаціями.
       За результатом роботи з розвитку контактів у форматі «Харків-Кошице» від  словацької сторони  надійшла пропозиція щодо залучення зацікавлених структур, а саме: Консульства,  Харківської  міської  ради та Національним аерокосмічним університетом ім. М.Є. Жуковського «ХАІ» до участі в  розробці спільного проєкту транскордонного  співробітництва.
      Аналогічна пропозиція надійшла до Ужгородської міської ради  (місто-побратим Кошице). Заходи в межах вказаної програми розраховані на період  з жовтня 2020 по жовтень 2022 року і націлені на оптимізацію діяльності  муніципалітетів України та Словаччини, створення комунікаційних мереж між українськими і словацькими партнерами, обмін кращими практиками в сфері створення умов для стійкого розвитку міст – учасників.
       Відповідний конкурс грантових пропозицій було оголошено неприбутковою міжнародною організацією  «EEA and Norway Grants» (https://eeagrants.org/topics-programmes/fund-regional-cooperation).
       У взаємодії з мерією м. Кошице Почесним Консульством Словацької Республіки в м. Харків координувалася діяльність з  підготовки відповідної заявки  від харківських учасників на проєкт 2064/2020/ONG (ID заявки 1885) в рамках гранту GGC01 з назвою «Міста в розширеному Європейському просторі: спільний розвиток потенціалу державних установ за допомогою словацько-українського транскордонного співробітництва та підвищення доброчесності в державних справах (CEEA)», що фінансується за програмою «Фінансовий механізм ЄЕП 2014-2021» «Транскордонне співробітництво/ належне управління, підзвітні установи, прозорість», яка  наприкінці липня 2020 року отримала перемогу у конкурсі.
 
       Партнерами проєкту є Центр соціальних та психологічних наук Словацької академії наук, місто Харків (Україна), місто Ужгород (Україна), місто Кіркенес (комуна Сьор-Варангер, Норвегія).
Метою проєкту є досягнення підвищення цілісності та підзвітності державного управління в Словаччині та Україні, розвитку транскордонного інституційного співробітництва, підвищення обізнаності працівників Ужгорода та Харкова з метою посилення прозорості та якості державного управління, створення нових мереж та партнерств, спрямованих на наближення України до ЄС, а також з метою підтримки довгострокової діяльності та стійкої співпраці між державними установами сусідніх регіонів Словаччини та України та передачі підходів та досвіду у галузі кліматичної та екологічної політики.
 
Напрямки діяльності в рамках проєкту

Відкриті та прозорі міста: сприяння підзвітності та прозорості інституцій через створення мереж та обмін досвідом
Інноваційні соціальні та зелені міста: просування нових форм зеленого та соціального підприємництва
Від аналізу до практики: підвищення цілісності та підзвітності міст,  розбудова спроможності підтримувати соціальну та кругову економіку
Підтримка зближення державних установ з громадянами: розвиток потенціалу та належне управління
 
Результати проекту:
 • зустрічі, спрямовані на обмін інформацією та досвідом у сфері прозорості державного управління
 • пропозиції щодо застосування нового досвіду та знань, наприклад, у сфері державних закупівель, прозорості та публічності укладених контрактів та замовлень; обмін досвідом та найкращими методами використання фондів ЄС
 • документування найкращих практик впровадження належного врядування та прозорості в державному управлінні, зокрема на місцевому рівні
 • документальне дослідження щодо впливу нового Зеленого курсу, соціальної політики ЄС та нових директив на національному та місцевому рівнях
 • картографічне дослідження можливостей кругової та соціальної економіки
 • "TRIANGLE FORUM" - Форум з питань культури, освіти, економіки та безпеки в Кошиці, Харкові та Ужгороді, який об'єднує державні установи у різних галузях, щоб забезпечити передачу знань та найкращих практик на умовах зв'язків з громадськістю, підзвітність та прозорість установ
 • планується проведення конференції в Харкові під назвою "Словацькі дні у Харкові", яка буде зосереджена на: підвищенні цілісності та підзвітності державного управління в ЄС, Словаччині та Україні; на підтримці діяльності в рамках проекту транскордонного співробітництва зі Словаччиною та Норвегією; на необхідності розвитку інституційного співробітництва зі Словаччиною та іншими країнами ЄС .
 
В рамках проєкту було створено громадську організацію  «Україно-словацький дім», яка   реалізовує діяльність на площадці Консульства та є  осередком ділового, громадсько-політичного, інформаційного та гуманітарного співробітництва між Харківською областю, Словаччиною та іншими регіонами, зацікавленими у започаткуванні та розвитку такого формату співпраці.
Метою Організації є здійснення діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб та організацій, подальшої інтеграції України в європейські структури через залучення іноземного досвіду шляхом провадження екологічної, інформаційної, оздоровчої,  спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності у встановленому чинним законодавством порядку.
Основною діяльністю Організації в рамках проєкту є своєчасний обмін актуальною інформацією між представниками громад Харківського регіону та міст Словаччини для встановлення тісних контактів та їх подальшої трансформації у довгострокові взаємовигідні проекти у гуманітарній та економічній площині.

НОВИНИ ПРОЄКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

       11 травня 2021 року відбулась онлайн зустріч між учасниками  проекту «Міста в розширеному Європейському просторі: спільний розвиток потенціалу державних установ за допомогою словацько-українського транскордонного співробітництва та підвищення доброчесності в державних справах (CEEA)», що фінансується Фінансовим механізмом ЄЕП за програмою «Транскордонне співробітництво/ належне управління, підзвітні установи, прозорість». Метою зустрічі  було представлення презентацій найкращих практик соціального та зеленого підприємництва та обговорення семінару «Екологічно та соціально відповідальні та інноваційні міста».
       Представники кожної науково-експертної групи з Норвегії, Словаччини та України поділились результатами своєї роботи, обговорили проблеми міст-партнерів, слабкі та сильні сторони практик, спробували визначити умови розвитку успішного просування подібного досвіду. Харківська команда наукових експертів  продемонструвала справжній командний дух.
       Завдяки своєму професіоналізму презентації наших спікерів були креативними, цікавими та зрозумілими для всіх. За визначенням словацького уряду саме цей проект вибраний одним з кращих за 2016-2021 рр. Почесне консульство Словацької Республіки в м. Харків і надалі інформуватиме про подальший розвиток подій в сфері проектної діяльності.