У Словаччині пройдуть Дні України

У словацькому місті Кошице з 23 по 30 пройдуть «VI  Дні України 2020». В рамках заходу запланований «Словацько-український бізнес форум/SUF2020», на майданчиках якого відбудуться презентації областей України. На форумі обговорять поточну ситуацію в Україні, екологічні питання, потенціал прикордонної співпраці. Два дні форуму будуть окремо виділені для обговорення перспектив в розвитку питань туризму.

       Презентація «Днів України 2020 в місті Кошице» відбулась 22 січня в Посольстві Словацької Республіки в України. Як зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін наразі настала величезна ера комунікації, водночас лише подивившись в очі один одному можна зрозуміти перспективи ведення бізнесу. На його думку, сьогодні для обох держав важливо економічне співробітництво та обмін досвідом, адже вже сьогодні спостерігається відкриття спільних бізнес-проектів, пожвавлення взаємних інвестицій.
       - Я впевнений, що результатом зустрічей гостей, експертів, що відвідають вже шості Дні України у Кошице, стануть конкретні проекти по співпраці… Такі Дні сприяють культурному обміну між нашими народами, допомагають ближче взнати один одного. Адже ми є сусідами, - зазначив Марек Шафін.
       Особливу увагу приділили обговоренню «Словацько-українського форуму». Під час роботи Форуму Україна презентуватиме себе  як вигідного економічного партнера,  жителі Словаччини зможуть ближче ознайомитися  з українською культурою.
       - Планується ряд заходів: перш за все, "Словацько-український форум", Всесвітній день книги та авторських прав. Традиційно буде проведений день української кулінарії та гастрономії - приготуємо український борщ та вареники. І все це у супроводі концертних номерів творчих колективів з України та Словаччини. Крім того, пройде День української вишиванки в центрі міста", - розповіла голова ГО Українсько-європейського товариства "Тандем", координатор проекту «Дні України в Кошице» з  української сторони Наталія Бокулева.
       Головна мета презентацій регіонів – продемонструвати, як можна покращувати та розвивати співпрацю між різними організаціями не лише в питаннях економіки, а й культури, мистецтва, освіти, туризму, спорту.
       - «Дні України 2020» приносять в Кошице презентацію  областей України, її центральної та південно-східної частини, та мають слугувати тому, щоб в ці дуже важкі для України хвилини мешканці міста Кошице зрозуміли, що мова йде про країну, яка є нашою сусідкою, країну, у якій відбуваються зміни, країна, де живуть наші друзі, де прекрасна та багата історія , культурне життя», - сказав Повноважний представник міста Кошице з розвитку транскордонного співробітництва Кошице з містом Ужгород та Закарпатською областю України, Директор Асоціації FEMAN, головний організатор заходу «Дні України в Кошице» Едуард Бураш.
       Особливим у рамках українських днів у Кошице буде проект "Ветеранська миля" - спортивний захід для українських ветеранів війни.
       - Це буде забіг на три милі. У ньому братимуть участь ветерани АТО, учасники бойових дій, багато з яких отримали поранення", - додав Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко.
       В презентації «Днів України в Кошице» та обговоренні заходу також взяли участь Перший секретар Посольства Словацької Республіки в Україні Соня Крайчова, міський голова м. Кошице Ярослав Полачек, заступник міського голови м. Кошице Люція Гурбальова.