Україна-Словаччина: Аероспейс 2023. Проблеми та перспективи співпраці


    Почесне Консульство Словацької Республіки у м. Харків продовжує розширювати коло партнерів за кордоном в інтересах пошуку можливостей для реалізації спільних проектів в галузі високоточного машинобудування.

    Зокрема, Почесним Консулом Словацької Республіки у м. Харків Віктором Поповим реалізуються заходи з поглиблення партнерства з партнерами в Словаччині для розвитку взаємовигідної кооперації в сфері космічних технологій.

    Слід нагадати, що делегація міста Харкова на чолі з В. Поповим з 27 березня по 2 квітня поточного року перебувала з офіційним візитом у місті Кошице, де було досягнуто низку важливих домовленостей щодо перспективних напрямків партнерства. У її склад війшли представники Харківської міської ради, ділових та наукових кіл Харкова, зокрема, керівництво АТ «ФЕД» та Національного аерокосмічного університету ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут». За результатами проведення переговорів з представниками Кошицького технічного університету було підписано низку угод про співпрацю в галузі високоточного машинобудування. (https://t.me/citykharkivua/28043https://www.city.kharkiv.ua/uk/news/kharkiv-rozvivae-spivpratsyu-zi-slovachchinoyu--53498.html).    

    З урахуванням перспективності співпраці за вказаним напрямком взаємодії, у серпні поточного року за ініціативи В. Попова була організована зустріч з Міністром інвестицій, регіонального розвитку і інформатизації уряду Словацької Республіки Петером Баліком. Порядком денним переговорів було передбачено обговорення можливості реалізації спільних проектів в рамках пріоритетів програми Європейського космічного агентства.    

    Зі свого боку П. Балік висловив зацікавленість у всебічному сприянні ініціативі української сторони, та акцентував увагу на тому аспекті, що динамічний розвиток співпраця в сфері авіакосмічних технологій між Україною та Словаччиною потребує державної підтримки, зокрема, укладання окремих угод міжурядового рівня, які б створювали необхідні умови для партнерів.  
 
    З метою подальшого просування українсько-словацького співробітництва за вказаним напрямком досягнуто згоди щодо проведення чергової зустрічі у вересні 2023 року у розширеному складі учасників як від Словаччини, так і від України.    

    Окремо слід підкреслити, що у листопаді поточного року, за ініціативою Почесного консула Словаччини в м. Харків В. Попова, заплановано проведення українсько-словацького форуму, в якому передбачено обговорення наступних проблематик:
    1. Міжмуніципальна та трансгранична співпраця у форматі «Словаччина-Україна»
    2. Аероспейс 2023. Проблеми та перспективи міжгалузевої кооперації в сфері високоточного машинобудування
    3. Енергетика, як запорука стабільності та безпеки у світі. Оцінка загроз та ризиків.