У Харкові в Почесному консульстві Словаччини відбувся прийом на честь Дня журналіста

На урочистий прийом були запрошені представники харківських ЗМІ - переможці конкурсу журналістських робіт «Відкрите небо України».
Дипломи переможцям конкурсу вручив керівник компанії FED (АТ «ФЕД»), президент аерокосмічного кластера «Мехатроніка», президент Асоціації «Укравіапром», Почесний консул Словаччини в Харкові Віктор Васильович Попов. Вітаючи журналістів з професійним святом, Віктор Попов зазначив, що для журналістики в цілому, а особливо для галузевої журналістики, зараз настав особливий період, коли від акцентування уваги журналістів на актуальних питаннях тієї чи іншої галузі іноді залежить її майбутнє.

«Є побоювання, що ми можемо втратити нашу авіацію. Поки ми стоїмо на місці, інші країни активно розвивають свою авіапромисловість. Коли злетів наш «Руслан», проекту Airbus ще не було і на папері, а вже сьогодні МВС закуповує вертольоти у Airbus Helicopters. Хоча можна було б підтримати вітчизняне гелікоптеробудування. Необхідно постійно висвітлювати в пресі больові точки в галузі - це завдання для журналістів», - підкреслив Віктор Васильович у своєму зверненні.

Також Віктор Попов поділився з журналістами підсумками нещодавнього засідання президії «Укравіапрому». Зокрема, одним з рішень стало трансформувати Стратегію розвитку вітчизняного авіапрому в Програму, де будуть вказані конкретні плани, терміни, регулятори і виконавці. Другим важливим завданням стала робота над формуванням державного замовлення із закупівлі літаків, вертольотів, ракетно-космічної техніки українського виробництва і, природно, виділення бюджету під цей державне замовлення.

«Цей держзамовлення необхідний українським заводам, які втратили ринки СНД, - зазначив Віктор Попов. - Також нам необхідно домогтися лібералізації роботи авіапрому, зокрема, потрібно щоб заводи отримали статуси спецекспортерів. Зараз цю функцію виконує «Укроборонпром».

На питання журналістів про діяльність компанії FED і перспективи Віктор Попов відповів, що підприємство зараз успішно працює на міжнародних ринках, сформований портфель зовнішніх замовлень на 30 мільйонів доларів, що в чотири рази більше, ніж на внутрішньому ринку країни.
«Щоб масштабно вийти на європейський ринок з продукцією українських аерокосмічних компаній, потрібно розміщувати спільне виробництво в країнах - членах Євросоюзу. Тому ми однозначно вирішили створити виробничу площадку на території Євросоюзу. На початку року я був обраний Почесним консулом Республіки Словаччина в Харківській, Полтавській та Сумській областях, ми активно працюємо над тим, щоб відкрити на території Словаччини промисловий майданчик, будемо також співпрацювати в галузях освіти, науки, спорту та культури», - повідомив Віктор Попов.

Урочиста частина заходу продовжилася неформальним спілкуванням журналістів зі співробітниками консульства.