Від діалогу культур - до зближення народів: у Харкові відкрилася виставка словацьких та українських художників (ВІДЕО. ФОТО)

У галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва 31 серпня відкрилася виставка художніх творів сучасних словацьких та українських художників «Словаччина - Україна. Дихання мистецтва». Виставка приурочена до 100-річчя заснування Словаччини та організована за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні та за сприяння Почесного консульства Словацької Республіки у Харкові.

 

Значущість події в культурному і суспільно-політичному житті Харкова, безумовно, велика. Першою це зазначила Івета Шафінова, дружина Надзвичайного і Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні Марека Шафіна, яка від імені посольства Словацької республіки та від себе особисто привітала всіх з відкриттям виставки «Словаччина - Україна Дихання мистецтва».

-Ця виставка організована і присвячується сторіччю першої Словацької республіки, - зазначила Івета Шафінова. - Для нас це особлива дата, і мені дуже приємно, що для проведення виставки обраний таке прекрасне місто, як Харків. В експозиції виставки представлені як роботи словацьких художників, так і роботи українських художників, які брали участь в конкурсі «Барви світу». Словаччина - невелика країна, але в ній, як і в Україні, живе багато талановитих людей. У цьому можна переконатися, ознайомившись з творчістю сучасних словацьких та українських художників, роботи яких представлені на цій виставці.

Івета Шафінова також висловила впевненість у тому, що виставка буде користуватися заслуженою увагою у жителів і гостей Харкова, побажала виставці великого успіху, а всім відвідувачам яскравих вражень від робіт словацьких та українських художників. На виставці експонуватимуться скульптури і більше 50 картин. Роботи словацьких художників надала галерея Artem Gallery (м. Братислава), а роботи українських художників - громадська організація «Барви життя». При цьому, зазначають організатори виставки, роботи об'єднує принцип гуманізму, вони як би повідомляють майбутнім поколінням про важливі аспекти людського життя, її цінності в окремих часових проміжках.
Директор словацької галереї Габріела Мозова звернула увагу присутніх на нові форми і техніки, які використовують в своїй творчості художники двох країн, щоб передати унікальність свого народу:
- У картинах можна простежити відмінність у творчості різних народів. Кожен народ має унікальний генетичний код, який закладається ще в ранньому дитинстві, залишається з нами все життя і передається майбутнім поколінням через мистецтво.

Про те, що словацький та український народи мають багато спільних рис, як в історії, так і в менталітеті, а також є хорошими сусідами, які можуть побудувати міцні дружні та взаємовигідні відносини, підкреслив у своєму вітальному слові Почесний консул Словацької республіки в Харкові Віктор Попов:
- Для Харкова відкриття даної виставки - це певна віха не тільки в розвитку міжнародних відносин, а й нова культурна сторінка для нашої громадськості. Харків не даремно називають не тільки наукової та промислової столицею України, а й культурною столицею. Багато відомих діячів культури і мистецтв народилися в нашому місті. Вони прославляли і продовжують прославляти не тільки наше місто, а й всю Україну. Ця виставка картин, я впевнений, знайде широкий відгук у наших співгромадян, особливо у молоді, яка захоче ближче ознайомитися з сучасним мистецтвом Словаччини. Консульство Словацької республіки в Харкові працює всього півроку, але за цей час нам вдалося реалізувати кілька цікавих проектів, які будуть розвивати взаємини України і Словаччини в різних галузях. Я дуже сподіваюся, що ця художня виставка знайде продовження і в інших сферах. І наступним кроком у розвитку плідного співробітництва наших країн стануть контакти в залізничних перевезеннях, видобутку газу, авіації та інших сферах.
Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін в свою чергу пообіцяв і далі підтримувати діалог між Україною та Словаччиною, як культурний, так і політичний.
Словаччина - невелика, але прекрасна країна: мальовничі гори і ліси, старовинні фортеці, затишні міста, доброзичливі люди.
Про те, якою вони бачать Словаччину, намагалися передати в своїх роботах українські художники-учасники конкурсу «Барви світу. Словаччина». Учасники конкурсу представили власні враження та асоціації на тему Словаччина. А цікаві вони, перш за все, тим, що є художніми, і автори мали можливість в повній мірі проявити свій талант і творчу фантазію в роботах.
До речі, одну зі своїх робіт українська художниця Наталя Полінкевич презентувала Почесному консульству Словацької Республіки в м Харкові.
- Я дуже вдячна всім, хто брав участь в організації цієї виставки. Тут представлені різні напрямки, жанри, різні техніки, і це ще раз доводить багатогранність і талант наших народів. Маю велику надію, що це стане початком довгих творчих відносин Словаччини та України, Братислави та Харкова», - зазначила куратор галереї «Мистецтво Слобожанщини» Віра Лагутіна.
Виставка буде працювати до 14 вересня.