ВІКТОР ПОПОВ: «УКРАЇНСЬКО-СЛОВАЦЬКИЙ ФОРУМ ВІДКРИВАЄ НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ПАРТНЕРСТВА»

Слобожанщина виходить на новий рівень міжнародної співпраці. Вагомим стимулом до цього стало відкриття в січні 2019 року Почесного Консульства Словацької Республіки у м. Харкові на чолі з Віктором ПОПОВИМ. 24 вересня 2019 року в Першій українській столиці відбувся Міжнародний форум «Харків – Словаччина. Перспективи партнерства».

         За словами Почесного консула Словацької Республіки в Харкові, розвиток партнерства з сусідніми країнами Євросоюзу є пріоритетним напрямком зовнішньої політики України. У цьому контексті вкрай важливою є збалансованість відносин із суміжними країнами ЄС, зокрема, зі Словацькою Республікою.
       «Приємно відзначити позитивну динаміку розвитку відносин у форматі «Україна – Словаччина» в економічній, науково-технічній та гуманітарній сферах. Тісні відносини між нашими державами обумовлені геополітичним становищем, глибокими історичними, культурними та економічними зв'язками. І в цьому сенсі вкрай важливий стійкий імідж Харкова як надійного партнера, суб'єкта міжнародних відносин. Нині ми поглиблюємо традиції співробітництва на міжмуніципальному рівні, зокрема, зі словацькими містами Кошице, Трнава, Банська Бистриця, Прешов. На мій погляд, така співпраця відкриває нові перспективи для впровадження технологій сучасного міста, а також, створення умов для позитивних трансформацій в інтересах територіальних громад. Це важливо, особливо в контексті реалізації в Україні реформи децентралізації, зростання бюджетів органів місцевого самоврядування, що створює додаткові умови для активізації партнерства між представниками наукових і ділових кіл, інтенсифікації відносин у гуманітарній площині», – зазначив Віктор ПОПОВ.
     Задля стимулювання представників українського та словацького бізнесу до налагодження та поглиблення бізнес-контактів, ознайомлення з потенціалом співробітництва на регіональному рівні за ініціативи та безпосередньої участі Посольства Словацької Республіки в Україні та Словацького агентства з розвитку інвестицій та торгівлі (SARIO) Харківською міською радою було проведено Форум «Харків — Словаччина. Перспективи партнерства». Ініціатива знайшла підтримку Почесних консулів Словацької Республіки в містах Харкові та Одесі Віктора ПОПОВА та Михайла МУЗАЛЬОВА. Це створило додаткові умови для розширення формату заходу. Державний секретар Міністерства закордонних та Європейських справ Словацької Республіки Лукаш ПАРІЗЕК та Посол Словацької Республіки в Україні Марек ШАФІН, виступаючи на форумі, щиро підтримали ініціативу проведення цього заходу та наголосили, що подібні ініціативи сприяють налагодженню ефективних каналів комунікацій в економічній та культурній царині, зміцнюють дружбу між нашими народами.
     У свою чергу Держсекретар МЗС Словаччини Лукаш ПАРІЗЕК зазначив, що він вперше відвідує Харків. За його словами, для Словаччини Україна є важливим стратегічним партнером, і головна мета візиту делегації - поглиблення економіко-інвестиційних контактів. Для цього разом з дипломатами до Харкова приїхали близько 20 словацьких бізнесменів.
     «Я бачу, що у нас є взаємний інтерес в активізації торгового співробітництва, встановлення нових економічних зв'язків. Взаємні контакти для нас потрібні і важливі, тому що, з моєї точки зору, наші країни недостатньо використовують існуючий економічний потенціал. І сьогодні у нас є можливість визначити і розглянути конкретні спільні проекти», - підкреслив Лукаш ПАРІЗЕК.
     Перший секретар Посольства Словацької Республіки в Україні Соня Крайчова нагадала, що в Харкові вже реалізуються спільні проекти зі Словаччиною, зокрема, магістерська програма отримання подвійного диплому спільно з Харківським національним економічним університетом, а також проекти в сфері охорони здоров'я. І сьогоднішній форум - можливість розширити цю співпрацю.
     «Структура промисловості Харкова схожа на словацьку, і тому нас цікавить співпраця з містом в сферах машинобудування, енергоефективних технологій, медицини та інше. Я вважаю, що у Харкова високий промисловий і інноваційний потенціал, тому сьогодні у наших бізнесменів є можливість налагодити контакти і перевести їх в конкретні контракти», - зазначила Соня КРАЙЧОВА.
     У форумі також взяли участь представники неурядових організацій, муніципалітетів, вищих навчальних і науково-технічних закладів, бізнес-кіл. Проведено низку робочих панелей за участю представників Словаччини та Харкова. Зокрема, відбулися змістовні дискусії за напрямками: діловий туризм, стимулювання елементів «креативної економіки», науково-технічне партнерство, інформаційні та комунікаційні технології, енергоефективність, енергетика, машинобудування. Програмою заходу також було передбачено відвідування знакових об'єктів Харкова задля демонстрації перспективних векторів українсько-словацького партнерства. Так, гості побували на прийомі у Почесному консульстві Словацької Республіки в м. Харкові, ознайомилися з діяльністю низки провідних підприємств, зокрема, лідера українського авіаційного агрегатобудування – AT «ФЕД», вивчили науковий потенціал Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця. З особливою гостинністю зустрів словацьку делегацію оновлений Центральний парк культури та відпочинку ім. Горького.
     «Форум став дієвим важелем до запровадження нових моделей міжмуніципальних контактів, майданчиком Для обговорення та пошуку ефективних рішень інтенсифікації українсько-словацького партнерства, зокрема, між представниками наукових і ділових кіл. Ми плануємо розширювати в подальшому спектр міжрегіональних зав’язків. Розраховуємо в близькій перспективі долучити до цього процесу й бізнес-спільноту сусідніх Полтавської та Сумської областей», – підкреслив Віктор ПОПОВ.