Співробітник Почесного консульства відвідала церемонію вручення премії Нагороди Праведників Народів Світу

16 грудня співробітник  Почесного консульства на запрошення Харківської ОДА відвідала церемонію вручення премії Нагороди Праведників Народів Світу. На заході були присутні: Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Джоел Ліон, його заступник Йоав Бистрицький, голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер, виразники різних конфесій, представники дипломатичних установ, журналісти.

   Посмертну нагороду Уляни та Олексія Фєдосєєвих вручили їх онуці Людмилі Сороколат, яку розшукували довгих 7 років. Цією нагородую Ізраїль відзначає неєвреїв, які ризикували життям під час Голокосту, щоб врятувати життя євреям від знищення нацистами.
   Найвищу нагороду Держави Ізраїль Уляні та Олексію Фєдосєєвим надали за те, що в часи Другої світової війни вони врятували життя Маргарити Саркіс. Подружжя переховувало єврейську дівчину у своїй квартирі в Полтаві, а потім – на фермі Петра та Галини Негребецьких у селі Гожули, куди Фєдосєєви продовжували привозити їжу та одяг для Маргарити. Після звільнення Полтави Маргарита Саркіс жила у Фєдосєєвих до 1945 року. Зараз жінці 91 рік. Вона не змогла особисто відвідати Харків та бути присутньою на церемонії вручення нагороди, проте дала відеоінтерв’ю, в якому розповіла про події свого дитинства. Відео продемонстрували під час церемонії.
    Всього в Україні нагороджено цією премією більше 2,5 тисяч українців (статистичні дані інституту Яд Вашем).