У Почесному консульстві Словаччини в Харкові відбулася зустріч учасників проекту транскордонного співробітництва
Серед учасників проєкту від Харкова є: Почесне консульство Словацької Республіки в м. Харків, Департамент міжнародного співробітництва Харківської міської ради, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, ХНЕУ ім. С. Кузнеця, Харківський медичний університет. В якості партнерів Харкова у даному проекті виступають Магістрат міста Кошице (Словаччина), Центр соціальних та психологічних наук Словацької академії наук (Словаччина), Департамент міжнародного спфівробітництва та інновацій Ужгородської міської ради та науково-дослідницький інститут NORCE (Норвегія).
В ході зустрічі координатор проєкту від Харкова Олександр Двоєконко (Словаччина, Прешов) ознайомив присутніх з ключовими етапами проєкту, планом взаємодії між учасниками. Користуючись нагодою, присутніх було поінформовано щодо заснування у м. Харків громадської організації «Українсько-словацький дім». Вказана структура є неприбутковою організацією та здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Закону України «Про громадські об'єднання», а також до чинного законодавства України, Статуту організації та іншими локальними нормативними актами.
ГО «Українсько-словацький дім» має стати осередком ділового, громадсько-політичного, інформаційного та гуманітарного співробітництва між Харківською областю, Словаччиною та іншими регіонами, зацікавленими у започаткуванні та розвитку такого формату співпраці. Метою організації є здійснення діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб та організацій, а саме, що стосується подальшої інтеграції України в європейські структури через запровадження іноземного досвіду в Україні шляхом провадження екологічної, інформаційної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності.
Під час зустрічі організатори окремо відзначили, що ця подія стала офіційним початком роботи в Харкові «Українсько-словацького дому» в рамках вищезгаданого проекту. Основними моментами, обговореними в ході роботи, було підключення досвіду харківських освітніх, науково-дослідницьких і муніципальних установ до співпраці із закордонними партнерами в сфері сприяння розробкам нових форм зеленого та соціального підприємництва, а також підвищення цілісності та підзвітності міст та нарощування спроможності підтримувати соціальну та циркуляційну економіку.
Організатори сподіваються, що після поєднання українського та закордонного досвіду у даній проблематиці, вдасться провести фаховий та якісний аналіз і перейти до практичного використання і впровадження нових напрацювань на місцевому рівні. Враховуючи, що проблема екології у великих містах на сьогоднішній день стоїть достатньо гостро, вищезгадана робота буде мати позитивні результати не тільки для Харкова, але й для України в цілому. Сподіваємось на успіх взаємної співпраці. Зміст та мета проєкту розміщені в розділі Проєктна діяльність на нашому сайті.