Почесне консульство Словацької Республіки в м. Харків взяло участь в обговоренні проекту «Міста в розширеному Європейському просторі»

8 лютого Почесне консульство Словацької Республіки в м. Харків взяло участь у засіданні робочої науково-експертної групи, яка приймає участь у проекті «Міста в розширеному Європейському просторі: спільний розвиток потенціалу державних установ за допомогою словацько-українського транскордонного співробітництва та підвищення доброчесності в державних справах (CEEA)», що фінансується за програмою «Фінансовий механізм ЄЕП 2014-2021» «Транскордонне співробітництво/ належне управління, підзвітні установи, прозорість».
     Треба наголосити, що всесвітня пандемія з приводу COVID-19 не завадила  зустрічі, яка відбулась  в умовах онлайн-конференції. Під час засідання  учасники виступили з доповідями про себе, сферу  наукових інтересів, ознайомили присутніх з  мотиваційною складовою своєї участі в проекті. Серед учасників проекту від Харкова є:  Почесне консульство Словацької Республіки в м. Харків, Департамент міжнародного співробітництва Харківської міської ради, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, ХНЕУ ім. С. Кузнеця. Сторони обговорили   план роботи науково-експертної групи проекту. Основними напрямками  діяльності, запланованими у співпраці з Академією наук Словацької Республіки та норвезького науково-дослідницького інституту NORCE, будуть дослідження у сфері «зеленого» та соціального підприємництва, а також нарощування потенціалу для розвитку циркуляційної економіки.
    Для реалізації вищезгаданих цілей  протягом двох років планується проводити спільні наукові та соціологічні  дослідження , за результатами яких  будуть сформовані практичні рекомендації щодо покращення рівня цілісності і підзвітності міст. Водночас українська сторона буде мати можливість скористатися новими технологіями і методами запровадження кращих світових практик циркуляційної економіки і «зеленого» підприємництва для українських міст.
     На даному етапі харківські експерти у співпраці з колегами зі Словаччини і Норвегії узгоджують план роботи на найближчий період. Також проводяться консультації та коригування плану заходів у зв’язку з карантинними обмеженнями. Враховуючи великий досвід та рівень робочої експертної групи, організатори упевнені, що пандемія COVID-19 не завадить завершити проект з високою ефективністю.
     В свою чергу Почесне консульство спільно з громадською організацією «УКРАЇНО-СЛОВАЦЬКИЙ ДІМ» продовжує координуючу роль і надалі готове надавати площадку зацікавленим у міжнародній взаємодії партнерам.