Експерти з України, Словаччини та інших країн обговорили впровадження інноваційної та екологічної інфраструктури в сучасних містах

23.06.2021 відбулась онлайн-конференція на тему «Екологічні та соціально відповідальні і інноваційні міста», яка була присвячена темі соціального та зеленого підприємництва, співпраці між муніципалітетами,  громадянами, некомерційним та бізнесовим секторами в цій сфері.
 
 Даний захід відбувався в рамках проекту «Міста в розширеному Європейському просторі: спільний розвиток потенціалу державних установ за допомогою словацько-українського транскордонного співробітництва та підвищення доброчесності в державних справах (CEEA)», що фінансується за програмою «Фінансовий механізм ЄЕП 2014-2021» «Транскордонне співробітництво/ належне управління, підзвітні установи, прозорість».
В конференції взяли участь представники зі Словаччини, Норвегії та України. Надзвичайний і повноважний Посол Словаччини в Україні Марек Шафін привітав учасників заходу і відзначив важливість поєднання зусиль країн Європи для розвитку соціального і зеленого підприємництва, обміну досвідом та взаємного навчання. Окремо пан Шафін наголосив, що станом на сьогодні Україна в багатьох соціальних і «зелених» напрямках демонструє хороші здобуття і напрацювання, а український досвід може стати добрим прикладом для країн Європейського Союзу.
Учасники проекту ділились своїм досвідом в провадженні кращих практик для подолання проблем малозабезпечених, безхатченків, людей з обмеженими можливостями. Особливу увагу було приділено заходам щодо захисту довкілля.
Заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради Юлія Згурська виступила з презентацією комплексних заходів, які впроваджує місто Харків у вищезгаданих сферах, а також презентувала окремі провідні проекти соціального і економічного розвитку м. Харкова: будівництво сміттєпереробного заводу, впровадження «зеленого каркасу» - об’єднання територій в єдину зелену зону, будування модульних містечок для переселенців, реконструкція зоопарку. Всі ці ідеї і проекти вже реалізуються в нашому місті, наближуючи Харків до європейських стандартів в соціальній та екологічній сферах, а також формуючи умови для переходу до циркулярної економіки в Україні в цілому.
 Друга частина конференції була присвячена  дискусії між провідними фахівцями, що займаються «зеленими» чи соціальними темами в сучасному місті. Були представлені учасники з Чехії, Словаччини, Норвегії та України. Харків на цих обговореннях репрезентувала Доктор економічних наук, Професор ХНЕУ ім. С. Кузнеця Наталія Гавкалова. Під час обговорень сторони висловлювали свої експертні думки стосовно сучасних проблем міст та країн свого проживання, розповідали про свій досвід у дослідженні рівня соціальної відповідальності міст та пропонували можливості для вирішення тих чи інших проблемних питань. Окремо пані Гавкалова відзначила важливість освіти та навчання фахівців для цих сфер, а також навела приклад проекту освітніх центрів для осіб, що задіяні в соціальній та екологічній сферах і займаються соціально відповідальним бізнесом. На думку експерта, постійна комунікація для таких людей з країною, як у форматі навчання, так і у форматі спілкування з місцевим самоврядуванням, може значно покращити результати роботи.
Основні результати даної конференції, а також інформація про кращі практики соціального та «зеленого» підприємництва, можна дізнатися на офіційній сторінці проекту.