В Братиславі відбувся перший міжнародний форум «Україна – Словаччина 2021: Aerospace. Високоточне машинобудування . Проблеми і перспективи галузевої кооперації»

З 21 по 22 вересня в Братиславі відбувся перший  міжнародний форум «Україна – Словаччина 2021:  Aerospace. Високоточне машинобудування . Проблеми і перспективи галузевої кооперації».   Вказаний захід є спільною  ініціативою  Почесного консульства Словаччини у м. Харків та ГО «Україно-Словацький дім».
   Організаторами форуму з боку Словацької Республіки виступили МЗС Словацької Республіки, Посольство Словацької Республіки в Україні, словацьке агентство з інвестицій та розвитку торгівлі (SARIO). Очолив українську делегацію віце-прем’єр-міністр України -міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.
     Головною метою проведення такого заходу є намір створити умови і стійкий базис для встановлення і розвитку контактів між представниками підприємств стратегічно важливих галузей промисловості України і Словаччини та відпрацювання алгоритмів виробничої кооперації. 22 серпня  українська делегація відвідала компанію VRN в Тренчині та Авіаремонтний завод.
Даний візит української делегації до Словаччини є логічним продовженням зустрічей і досягнутих домовленостей на вищому рівні в президентському форматі «Зеленський-Чапутова» (Київ, 2019, Братислава 2021), а також раніше проведених переговорів на рівні глав МЗС України і Словаччини (Київ, 14.09. 2019).
     Поряд з цим, в інтересах сприяння перебігу гуманітарного співробітництва між нашими країнами,  під час роботи форуму відбулась виставка картин Народного художника України Віктора Ковтуна, який є Почесним громадянином міста Харкова і Харківської області.
Виставка дозволила долучити  представників творчих кіл наших країн задля налагодження двостороннього діалогу в сфері мистецтва.
     Почесний консул Словацької Республіки Віктор Попов висловив сподівання про проведення  форуму на постійній основі у якості щорічної комунікаційної платформи представників підприємств аерокосмічної галузі та високоточного машинобудування України з партнерами в ЄС в інтересах включення національного виробника до числа виконавців авіакосмічної програми Євросоюзу.