До проекту словацько-українського транскордонного співробітництва планують долучитися провідні українські університети

19 жовтня в режимі он-лайн конференції відбулася зустріч учасників проекту транскордонного співробітництва «Міста в розширеному Європейському просторі: спільний розвиток потенціалу державних установ за допомогою словацько-українського транскордонного співробітництва та підвищення доброчесності в державних справах (CEEA)», що фінансується за програмою «Фінансовий механізм ЄЕП 2014-2021» «Транскордонне співробітництво/належне управління, підзвітні установи, прозорість»
    Серед учасників вказаної наради від Харкова були представлені:  Почесне консульство Словацької Республіки в м. Харків, Департамент міжнародного співробітництва Харківської міської ради, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, ГО «Україно-Словацький дім». В якості партнерів Харкова у даному проекті виступають Магістрат міста Кошице (Словаччина), Центр соціальних та психологічних наук Словацької академії наук (Словаччина), Департамент міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради та науково-дослідницький інститут NORCE (Норвегія).
    Метою  конференції було обговорення та узгодження  ключових питань роботи в рамках аналізу потенціалу українських міст в контексті створення умов для розвитку соціального і «зеленого» підприємництва, впровадження інноваційних технологій для розвитку міст. Завдання робочої групи полягає у визначенні можливостей та прикладів кращих практик для застосування принципів соціальної економіки й економіки замкненого циклу в місцевому самоврядуванні.
    Наразі поступають ініціативи щодо розширення географії проекту за рахунок представників провідних українських ВНЗ сусідніх до Харкова регіонів України. Вказані пропозиції надіслані на розгляд і затвердження словацькій стороні.