Словацьке місто Кошице підтримує Харків

    Незважаючи на складні обставини та продовження військових дій, Почесне консульство Словацької республіки у м. Харків у взаємодії з керівництвом Харківської міської ради продовжує розширювати коло партнерів за кордоном.
Зокрема, Почесним Консулом Словацької Республіки у м. Харків Віктором Поповим реалізуються заходи з поглиблення партнерства зі словацькими партнерами в м. Кошице. Слід нагадати, що контакти із вказаним містом розпочаті і активно розвиваються з 2019 року, коли були започатковані відносини з представниками Кошицького технічного університету та Магістратом Кошице. У квітні минулого року Кошице організувало постачання гуманітарної допомоги для потреб харків’ян в умовах постійних бомбардувань міста. У поточному році словацькі партнери неодноразово засвідчували зацікавленість у всебічному розвитку контактів у форматі «Кошице-Харків», зокрема, нарощують гуманітарну та матеріально-технічну підтримку харків’ян.
    Слід нагадати, що делегація міста Харкова з 27 березня по 2 квітня поточного року перебувала з офіційним візитом у місті Кошице, де було досягнуто низку важливих домовленостей щодо перспективних напрямків партнерства (https://t.me/citykharkivua/28043, https://www.city.kharkiv.ua/uk/news/kharkiv-rozvivae-spivpratsyu-zi-slovachchinoyu--53498.html). Наприкінці липня поточного року за результатами раніше досягнутих домовленостей було організовано черговий візит до м. Кошице (Словаччина) делегації Харкова. Було проведено низку зустрічей з представниками Магістрату м. Кошице, Словацької академії наук, за результатами чого до Харкова надіслано черговий гуманітарний вантаж для потреб КП ХМР «Комбінат дитячого харчування».
    Окрім цього, словацька сторона офіційно підтвердила той факт, що наразі на сесії Магістрату Кошице депутатами затверджено текст Угоди про партнерство з м. Харків, що значно розширює можливості і напрямки транскордонного співробітництва між сторонами.
    Слід зазначити, що представники органів міського самоврядування Харкова, а також м. Кошице (Словаччина) включені до числа співвиконавців проєкту транскордонного співробітництва «Cities in the Enlarged European Area: Joint Development of Capacities of Public Institutions by Slovak-Ukrainian Cross-border Cooperation and Improving Integrity in Public Affairs (CEEA), код проєкту GGC01007». Наразі у м. Кошице відбулися передбачені планом вказаного проєкту заходи за участі словацьких та українських партнерів, що спрямовані на активізацію двостороннього партнерства, які фінансуються програмою «Належне врядування, відповідальні інституції, прозорість/Транскордонне співробітництво», що співфінансується з Фінансового механізму Європейського економічного простору та державного бюджету Словацької Республіки». У межах вказаного проєкту зі словацькими партнерами погоджено низку наступних спільних ініціатив:
• узгодження термінів, місця і формату укладання Угоди про партнерство у форматі «Харків-Кошице»;
• планування подальших спільних заходів у межах вказаного проєкту, зокрема, підготовлено і затверджено концепцію проведення урочистого заходу «Дні Харкова у Словаччині»;
• опрацьовано механізми включення Харківської міської ради до державних програм Словаччини з постачання гуманітарної і матеріально-технічної допомоги, а також післявоєнної відбудови України.